Cilt Bakımı

Marul Sebzesinin Faydaları

A C B D E vitaminlerini içeriyor çıbanlara sürüldüğünde iyi geliyor…

marul - Marul Sebzesinin Faydaları

Sofralarımızın vazgeçilmezi salataların değişmez yeşilliği her mevsim üretilebilenşekil ve yapısal olarak form zengini marul ile lezzeten sağlığa birkaç öner…

Besin değerini çabuk kaybettiği için marulu en kısa zamanda tüketmelisiniz. Buzdolabınızda gazete kağıdına sararak saklarsanız daha uzun süre dayandığını göreceksiniz.

Anne sütünü arttırdığı bilinen marulu özellikle hamile olan ve bebeğini emziren anneler iyice yıkadıktan sonra bolca tüketmeliler.

Marulu suda kaynatıp blender’dan geçirerek lapa haline getirin. Çıbanlara sürüldüğünde iyi geldiğini fark edeceksiniz. 4Göbek marulun yapraklarını düzgünce koparıp çukur bir kaseye yerleştirin. Ortasına hazırladığınız salatayı aktararak şık bir sunum yapın.

Kalsiyum A C B D E vitamini içeren marul çocukların gelişmesinde etkin özelliklere sahiptir. Bu nedenle çocuklarınızın bol miktarda tüketmelerini sağlayın.

Marulu mayonez yoğurt ve haşlanmış tavuğun göğüs etiyle karıştırarak nefis bir salata hazırlayabilirsiniz.

Aldığınız marulu önce sirkeli suda yarım saat kadar bekletin. Daha sonra bol suyla yıkadıktan sonra salatalarınızı yapın.

Göbek marulun yaprakları ile yapacağınız salatanızı ortasına göbek marulun iç kısmından çıkan küçük yapraklı çiçek kısmını yerleştirerek süsleyebilirsiniz.

Uzun marulun yapraklarını ayırın. Geniş ve uzun bir bardağa ya da kadehe bol miktarda limon suyu ilave edin. Marulları bu kadehe yerleştirerek masanızda hem lezzetli hem de şık bir sunum yapın.

Top kıvırcık ve uzun çeşidi olan marul yaprakları ile yemeklerinizi mezelerinizi kanepelerinizi veya aperatiflerinizi süsleyebilirsiniz.


musteri-cekmek
MaksatReklam

İşletmenizin Reklamı Burada Olsun!

Yaptığınız işi başkaların fark etmesini sağlamanın en kolay ve en ucuz yolunu sizler için seçtik.


bir yorum bırak

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


yukarı