Otomobil

Mercedes E Serisi,Yeni görünümüyle karşınızda!

Çizgilerini saklayan bir örtüyle kameralara yakalanan,2016 model Mercedes-Benz E Class.
mercedes e serisi yeni gorunusuyle maksatbilgi - Mercedes E Serisi,Yeni görünümüyle karşınızda!

Mercedes-Benz,2016 model yeni E serisini iyice saklıyor.Ama kamuflajlı da olsa modelin şu andaki C ve S Serisine benzerliği dikkat çekiyor.  Yeni E Serisinde kardeşi C serisinde kullanılan MRA platformu kullanılacak ve bu platform E serisini 150 kg hafifleterek selefinden daha geniş olmasını sağlayacak.

mercedes e serisi yeni gorunusuyle 2 maksatbilgi - Mercedes E Serisi,Yeni görünümüyle karşınızda!

Yeni nesil E’nin üzerindeki örtüyü, Ocak ayında yapılacak olan Detroit’teki NAIAS otomobil fuarında kaldıracağı tahmin ediliyor. Örtünün altından nasıl bir tasarım çıkacağı kadar kaputun altındaki motorların da merak edildiği yeni nesil E Serisinde altı farklı motor seçeneği olacağı söyleniyor. Kuşkusuz ülkemizde en çok aranan motor olan 1.6 litrelik dizel motor, E segment modellerde ilk defa Mercedes-Benz E Class’ta kullanılacak. 122 beygir güç üreten bu motora ilaveten 2.0 litrelik motorların hibrit sistemine kavuşacağı da biliniyor.

Dieter Zetsche’nin aktardıklarına göre, otonom sürüş teknolojisinin eli kulağında ve yeni nesil E serisiyle birlikte sürücülerin karşısına çıkacak. Bu teknoloji otomobilin otomatik bir pilot tarafından belirli bir hızda sürülmesine, fren yapmasına, şerit değiştirmesine ve hatta sürücü desteği olmadan sollama yapabilmesine olanak sağlayacak.

Sedan modelin yanı sıra wagon, coupe, cabrio ve daha uzun olan sedan seçeneği de satışa sunulacak. Yeni nesil E’nin 1.6 litre hacmindeki dizel üniteyle birlikte ülkemizde nasıl bir satış başarısı yakalayacağı şimdiden merak konusu.

 

Kaynak: Teknomilk

misafir-yazar-olmisafir-yazar-ol
MaksatReklam

MaksatBilgi'de Bilgi Yazarı Olarak İnternetten Kolayca Para Kazanmanın Nedenleri
Oturduğun yerden ,bilgi içeriği yaz hem popüler ol hem de bu işten para kazan!
HEMEN BAŞLA!

2 Yorum

2 Yorum

  1. erman

    24 Haziran 2015 tarihinde 02:17

    arkadaş herkesin altın mercedes oldu artık.Bunuda alıp binsinler ne diyek

  2. ahmet

    23 Haziran 2015 tarihinde 03:38

    niye saklıyorlar ki anlamadım

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


yukarı