Dünya

Riff Cohen,”A Paris” için çekilen video klibi ile Rekor Kırıyor!

Riff Cohen, albümüyle aynı ismi taşıyan ilk single’ı “A Paris” için çekilen video klibi ile bir milyonun üzerinde izlenme rakamına ulaştı.

Riff Cohen 300x197 - Riff Cohen,"A Paris" için çekilen video klibi ile Rekor Kırıyor!

Hit parçaları “J’aime” ve “A Paris” ile bağımlılık yaratan Riff Cohen, 4 Aralık’ta Zorlu Center PSM’de vereceği konserle İstanbul’daki hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

8 yaşından beri durmadan şarkı söyleyen, üstelik kendi yazıp bestelediği şarkıları seslendiren 28 yaşındaki Riff Cohen, albümüyle aynı ismi taşıyan ilk single’ı “A Paris” için çekilen video klibi ile bir milyonun üzerinde izlenme rakamına ulaştı.

Tel Aviv doğumlu Cohen, eğitimini Tel Aviv Üniversitesi Müzikoloji Bölümü’nde tamamladı. 14 şarkıya ver verdiği ve prodüktörlüğünü üstlendiği ilk albümü “A Paris”de 4 şarkıyı İbranice, 1 şarkıyı Nubiya dilinde ve geri kalan şarkıları Fransızca seslendiriyor.

Benzerine zor rastlanan tarzını Sudan, Fransız, Amerikan ve Fas müziklerinin kombinasyonu olarak tanımlayan Riff Cohen, Monteverdi ve Meira Asher gibi sanatçılardan ilham aldığını ifade ediyor. Tel Aviv’de yaşayan ve besteci, söz yazarı ve şarkıcı kimliklerini başarıyla taşıyan Riff Cohen, en büyük ilham kaynağının ise okuma yazma bilmeyen büyükannesi Fortunée olduğunu dile getiriyor. Birçok tarzı bir araya getirerek kendi müziğini oluşturan yetenekli sanatçı Cohen, dinleyicilerini güldürürken bir anda duygulandırmayı, şarkının en enerjik yerinde ağlama isteği uyandırmayı başarıyor.

Kaynak : Karnaval.com

misafir-yazar-olmisafir-yazar-ol
MaksatReklam

MaksatBilgi'de Bilgi Yazarı Olarak İnternetten Kolayca Para Kazanmanın Nedenleri
Oturduğun yerden ,bilgi içeriği yaz hem popüler ol hem de bu işten para kazan!
HEMEN BAŞLA!

Yorumlar
yukarı