Maksat Bilgi

Saatler Ne Zaman Geri Alınacak 2016

Yaz mevsiminin bitişiyle,gün dönümü yaşanmakta.Gündüzler uzunken,geceler kısaydı.

saatler ileri alinacak - Saatler Ne Zaman Geri Alınacak 2016

Kış mevsiminin habercisi olan sonbaharda ise bu durum tersine işlemeye başlayacak.Geceler daha uzun ve gündüzler daha kısa.

Bu sebepden ötürü devlet nezdinde,yaz aylarında tassaruf amaçlı saatlerin ileri alınması olayı da tam tersine dönüyor.

Kış aylarında daha erken hava kararacağından,aydınlatma tasarrufu askıya alınacak ve saatler 1 saat geri alınması gündemdeyken saatlerin geri alınmayacağı konusunda resmi gazetede yayınlanmıştı.İlgili bilgi yazımıza buradan ulaşabilirsiniz;

 

yaz saati uygulamasi bitiyor - Saatler Ne Zaman Geri Alınacak 2016yaz saati uygulamasi bitiyor - Saatler Ne Zaman Geri Alınacak 2016

İLGİLİ BİLGİ

Yaz Saati Uygulaması Kaldırıldı
Daha önce de yazdığımız ,Kış saati uygulaması yürürlükten kaldırıldı! RESMİ GAZETE’NİN BUGÜNKÜ SAYISINDA YAYIMLANDI.

Bu yüzden de birçok teknolojik alet,otomatik çalışdığından, saatlerinizi otomatik olarak geri alacaktır.Telefonlarınızın “saat ve tarih” ayarlarından,”saati güncelle” seçeneğine girerek; “otomatik” seçeneğini “manuel” olarak değiştirdiğinizde bu sorun ortadan kalkacaktır.

Tabi her türlü ihtimale karşı işe gidenlere veya bir plan yapanlar için önerim bir kol saati veya masa saati kullanmaları olacak.

2016 yılının sonbarında aydınlatmadan yararlanabilmek için saatlerin 1 saat geri alınacağı tarih 30 Ekim 2016 Pazar günüydü fakat artık saatlerde bir oyanama olmaycak.Telefonlar ve bilgisayarlar otomatik geçecektir.Dikkatli olmakta fayda var.

 

misafir-yazar-olmisafir-yazar-ol
MaksatReklam

MaksatBilgi'de Bilgi Yazarı Olarak İnternetten Kolayca Para Kazanmanın Nedenleri
Oturduğun yerden ,bilgi içeriği yaz hem popüler ol hem de bu işten para kazan!
HEMEN BAŞLA!

Yorumlar
yukarı