Dizi

Şişko Nuri ‘ nin Son İsteği!

 

sisko nuri 300x150 - Şişko Nuri' nin Son İsteği!
Şişko Nuri ” Kurtlar Vadisi’nde Oynamak İstiyorum”
Yeşilçamın Şişko Nuri olarak tanınan oyuncusu Sıtkı Sezgin huzur evinde kalıyor. Sezercik filmindeki sahnesi ile akıllarda yer bırakan Şişko Nuri’nin son bir isteği var.

Yeşilçamın Şişko Nuri olarak tanınan oyuncusu Sıtkı Sezgin huzur evinde kalıyor. Sezercik filmindeki sahnesi ile akıllarda yer bırakan Şişko Nuri’nin son bir isteği var.

Şişko Nuri ” Kurtlar Vadisi’nde Oynamak İstiyorum”

Şu anda Samsun Büyükşehir Belediyesi Huzurevi’nde hayatını sürdüren Şişko Nuri, en büyük idealinin Kurtlar Vadisi’nde rol almak olduğunu belirtti…Beyaz perdeye Bizim Sokak isimli televizyon filmi ile başladığını belirten Şişko Nuri, ‘Orada ben rahmetli Orhan Boran ile tanıştık. Bana isim aranıyordu. Bana ‘oğlum senin adın Sıtkı Sezgin kimse tanımaz. ‘Şişko Nuri adını sana verelim’ dedi. Ben de ‘tamam’ dedim ve o günden sonra Şişko Nuri adını aldık. 300’e yakın irili ufaklı birçok güzel kaliteli filmlerde rol aldım. En çokta Sezerciğin ‘Öksüzler’ filmi var. Halkın çok beğenisini kazandı.

Benim ailem öldükten sonra Yeşilçam’a girmeden önce çok sıkıntılar çektim. Kahve köşelerinde hayatım geçti. Fotoğrafçılık yaptım’ diye konuştu.Birçok filmlerde rol aldığını en son Ali Avaz’ın ’40 Bin Mark Alman Avrat’ filmlerini oynadıktan sonra bir çöküş dönemine girdiğini ifade eden Şişko Nuri, ‘Ben de artık unutulmaya yüz tuttuğum gibi şekillere girdim. ‘Ben bir kenara mı itildim, perişan mı olacağım, ne olacak?’ diye düşüncelere kapıldım. Bu sıkıntılarla Samsun’a geldim.

Kurtlar Vadisi’nde Oynamak İstiyorum

Benim en büyük idealim ölmeden önce Kurtlar Vadisi’nde oynamak. Filmin yapımcısı Raci Şaşmaz’a buradan sesleniyorum, ben ölmedim. Bir sanatçı olarak Kurtlar Vadisi’nde güzel bir rol almak istiyorum. Yani komedi de olsa, drama da olsa bir mafya babası gibi böyle bir hareketlerle kaba bir bölüm olsa da ölmeden bir rol istiyorum. Beni duyarlarsa bana el uzatırlarsa Kurtlar Vadisi’nde yeniden bir ‘Şişko Nuri’ doğacağına inanıyorum’ şeklinde konuştu. Sıtkı Sezgin sözlerine şöyle devam etti: ‘Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz’ın desteği, eski Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu ve şimdiki Valimiz Hüseyin Aksoy’un desteği ile buraya yerleştim. Burada arkadaşlarımla iç içe bir yaşantı sürdürüyorum. Kız kardeşim, babam ve annem vefat edince yapayalnız kaldım. Kendi akrabalarımdan hiçbir destek görmedim. Allah’a şükür ki hiçbir kötü yola sapmadım. Yeşilçam sokağında sanatçılar kahvesi vardı.Orada yıllarca 6 tane sandalyeyi birleştirerek üzerinde yatarak sanat hayatımı sürdürdüm.’
kaynak : Milliyet.com

misafir-yazar-olmisafir-yazar-ol
MaksatReklam

MaksatBilgi'de Bilgi Yazarı Olarak İnternetten Kolayca Para Kazanmanın Nedenleri
Oturduğun yerden ,bilgi içeriği yaz hem popüler ol hem de bu işten para kazan!
HEMEN BAŞLA!

Yorumlar
yukarı