Bilim ve Teknik

Sonuç Kesinleşti: Kızılderililer ile Altaylar Akraba!

Daha öncede yapılan bir takım araştırmalar,Kızılderililer ile akraba olduğumuz yönündeydi ancak kesin bir araştırma olmamakla birlikte bir iddiadan ileri gidemiyordu.Hatta Cem Yılmaz’ın Yahşi Batı filminde de değinilmişti.Sonunda yapılan araştırma Kızılderililer ve Altayların akraba olduğunu kesinleştirdi.

Kızıldereliler ile Altaylar akraba - Sonuç Kesinleşti: Kızılderililer ile Altaylar Akraba!

Bilim insanları tarafından yapılan araştırma Altaylar ve KIzılderililerin yakın akraba olduğunu kesinleştirdi. Daha önce de Altay halkının Sibirya’dan Çukotka ve Alaska’ya geçtiği, buradan da Amerika kıtasına yayıldığı düşünülüyordu.

Araştırmayı yapanlardan Rus genetik uzmanı Oleg Balanovsky’nin bu teoriyi doğruladığı bildirilirken, Balanovsky’nin araştırmasının Kızılderililer ve Avustralya’daki yerliler arasındaki akrabalığı da ortaya koyduğu belirtiliyor.

Rusya Bilimler Akademisi’nden Valery Ilyinsky, araştırmanın sunduğu kanıtın yeterli olduğunu belirterek, buna karşı çıkmanın anlamsız olduğunu söylüyor.

Balanovsky’nin araştırmasına Science ve Nature’da 2013 yılında yer alan konuyla ilgili makalelerin ardından başladığı, 90 ulustan alınan 25 bin DNA örneği üzerinde inceleme yaparak sonuca ulaştığı aktarılıyor.

Kaynak: Sol Haber

misafir-yazar-olmisafir-yazar-ol
MaksatReklam

MaksatBilgi'de Bilgi Yazarı Olarak İnternetten Kolayca Para Kazanmanın Nedenleri
Oturduğun yerden ,bilgi içeriği yaz hem popüler ol hem de bu işten para kazan!
HEMEN BAŞLA!

Yorumlar
yukarı