Maksat Spor

Tek suçlu Aykut hoca!

 

Fenerbahçe  bu sezon dahil son üç yıl dır hoca kurbanı olmaya devam ediyor.Herkes tamam Aykut Kocaman geldi eski Fenerbahçe ruhu tekrar dirilecek derken yine fiyasko olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Sebebi nedir mi? Bakın size şöyle söyleyeyim.. Ersun Yanal 2013-2014 sezonunda Fenerbahçe yi Nisan da şampiyon yaptığı sene, bir röportajında “öncelikle şu bilinmelidir ki; Fenerbahçe savunma yapmaz, Yaptırır“ sözüyle son üç sezonun özetini adete gözler önüne seriyordu.

TEK SORUMLU HOCA

Dün kü maça baktığımızda vasat bir ilk yarı,Kayserispor un Roman Neustadter in dakika “41” de defansta yaptığı amatör hata dan gelen Umut Bulut un golü dışında şutu dahi yok kaleye! Fenerbahçe ninde Kayserispor dan bir farkı yok tabi.. Ozan ın faul itirazlarıyla Deniz den ikili mücadele de kaptığı topu ileri taşımasıyla Valbuena yla Hasan Ali nin ver-kaçıyla tekrar ceza sahası çizgisi üzerinde topun Ozan la buluşup golün gelmesiyle skor” 1-1 “e geliyordu ve ilk devre böyle kapanıyordu. Fakat gol den önce Deniz Türüç ün yerde kaldığı pozisyon da herkes Fenerbahçe li oyuncuların topu taç a atması görüşünde olması tartışmaları beraberinde getirdi. Peki.. Fenerbahçe golü atmadan önce ki pozisyonda Kayserispor lehine faul verilir mi?

Verilir veya verilmez! Ama hakem oyunu durdurmadı pozisyonu devam ettirdi.

Bakın arkadaşlar artık dünyanın her yerinde topu dışarı atan futbolcu tepki görüyor.

Yerde yatan futbolcu boyun ve kafa bölgesine darbe aldığı zaman zaten Hakem oyunu durduruyor.

Boyun aşağı sakatlanmalarda yatsın kime ne?

Her yatan futbolcu için oyun durursa kaç dakika futbol oynanır?

Yani Fenerbahçeli topçuların oyunu devam ettirmesinde bir sakınca yok.

Hakem Halil Ümit Meler otoriter bir görüntü çizmeye çalışıyor evet yapıyorda ama oyunu durdurmamak adına “biraz futbol oynansın” diye faulleri kartları es geçiyor.

Sebebi ise son dönemde kulüp Başkan larının “hakemler oyunu çok durduruyor futbol oynamamıza müsade edilmiyor” demesiyle alın size böyle görüntü ortaya çıkıyor sonra da o faulümüz verilmedi burda kart olması lazımdı diye maçı konuşamıyoruz!

 

KADIKÖY BUZ KESTİ!!

Avrupa’nın 46-75 dakikaları arası gol yemeyen takımı Kayserispor’a  Roman Neustadter in kafasın dan Fenerbahçe’yi öne geçiren golü atıyorsun sonrasın da yine çok geçmeden Valbuena nın kurnaz serbest atışı sayesinde Josef le 3. golü de buluyorsun ama bu takımı niye geri yaslıyorsun Hocam!

Kadıköydesin herşey lehine dönmüşken 4-1 i 5-1 bulacaksın 3-3 ü değil!!

3-1 den sonra herkes maç bitti diye düşünürken Kayserispor un teknik adamı Sumudica nün yerinde oyuncu değişiklikleriyle ve aynı şekilde Aykut hocanın yanlış analizleriyle yaptığı oyuncu hatalarıyla maçın kaderi değişti..

90 dakika sabır ettin Giuliano ya ve Dirar a!Alper i alıyorsun 80 de seni sahada rahatlatan adam geçen,top tutan,kolay faul alıp kilit pas atan Valbuena yı oyundan alıyorsun!

Zaten maç boyunca çift sağ bekle oynadın İsla&Dirar!!

Bir tane elle tutulur orta yok bindirmeler desen zamansız.. Bakın Beşiktaş a sağ dan soldan Babel ve Ricardoyla ablukaya alıyor kaleyi  ya Fenerbahçe de ne oluyor?

Karambolden yada duran top tan gol sonuç hüsran!

Israrcı olma artık hocam oyanmıyorsa çıkar Giuliano yu al Alpler’i ilerde top tut kalan zamanı ekonomik harca!!

Ozan-Mehmet topla değişikliğini hiç saymıyorum zaten Aykut hoca resmen “Kayseri ben geriye yaşlanıyorum gel bana gol at dedi” nitekim de öyle oldu!

Dakika olmuş 90+4 rakibin sırtı kaleye dönük çapraz da ey Hasan Ali neden gereksiz yere faul yapıpda kalene 11 kişiyi sokuyorsun..

Geçen sene yine Deniz Türüç ün ayağından 2 duran top 2 gol bu senede aynı!!

Serbest vuruş atılırken gol geldi dedim zaten çünkü Deniz ceza sahası içine kesme ortaları iyi yapıyor. Karambol sonucu kafalardan seken topu sonradan oyuna dahil olan Asamoah ziyan dan geldi ve Kadıköy buz kesti..

Şimdi sana soruyorum Hocam puan farkı hala suni mi?

 

 

İlgili Bilgiler

Yorumlar için tıkla

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı