Dizi

Türk Malı Dizisi Yeniden Ekranlara Dönecek

15 Mart 2010’da ilk olarak Show TV’de yayına başlayan Türk Malı 21 Ocak 2011’de yayınlanan son bölümü ile ekranlara veda etmişti. Pek çok farklı kesime hitap etmesi sayesinde kısa sürede büyük başarıya ulaşan komedi dizisi toplamda 33 bölümden oluşmuştu.

Uzun bir süre boyunca ekranlardan uzakta kalan dizi Star TV ile yayın hayatına yeniden başlayacak. Yaz sezonunda ekranda yerini alacak olan komedi dizisinin başrolünde yine Şafak Sezer bulunacak. İşte dizi hakkında bilinenler…

Türk Malı Oyuncuları

Şafak Sezer

safak sezer - Türk Malı Dizisi Yeniden Ekranlara Dönecek

Şafak Sezer, 10 Ekim 1970’de Ankara, Sincan’da doğdu, ancak aslen Erzincan’lıdır. İlk olarak 1989 yılında Ankara Halk Tiyatrosu’nda Haldun Taner’in ‘Eşeğin Gölgesi’ adlı oyunda eşek rolü ile sahneye çıkan Şafak Sezer, daha sonra yine Ankara Halk Tiyatrosu’nda ‘Devri Yalan’, ‘Başımızda Pak Bulut’, ‘Sen Bu Seçimi Unut’, ‘Saddam’ı Kim Öptü’, ‘Şirinler’, ‘Edi Büdü’ ve ‘Uzaylı Arif’ adlı oyunlar ile seyircilerin karşısına çıktı. Ankara Ekin Tiyatrosu’nda ise ‘Biz Bu İhtilali Niye Yaptık’, ‘Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz’ adlı oyunlar ile seyirciler ile buluştu.

Askerliğinin bitmesine 60 gün kala izin alıp, Boran Kaya’nın sunduğu “İner misin çıkar mısın” adlı eğlence yarışmasına katılıp birinci olan Şafak Sezer, bu yarışma programının ardından meşhur oldu.

Şafak Sezer’in bugüne kadar çevirdiği filmler ve diziler arasında en büyük ilgiyi “Kutsal Damacana” isimli filmi gördü ve 2010 yılında da başarılı aktör “Kutsal Damacana 2” ile seyircilerin karşısına çıktı. Bugüne kadar oyuncu olarak 20 TV dizisi, 18 sinema filmine imza attı.

 

Mehmet Ali Erbil

mehmet ali erbil - Türk Malı Dizisi Yeniden Ekranlara Dönecek

Tiyatro ve sinema sanatçısı Saadettin Erbil’in oğlu olan Mehmet Ali Erbil, 8 Şubat 1957’de İstanbul’da doğdu.

Kanal D’de yayınlanan yarışma programı Çarkıfelek ve ATV’de uzun bir süre yayınlanan Tatlı Kaçıklar dizisiyle zirveye çıkmayı başaran ünlü şovmen, Harakiri ve Hababam Sınıfı Güle Güle adlı filmlerle sinemalarda yer aldı. Mehmet Ali Erbil, ayrıca Sinan Çetin’in Bay E, Gani Müjde’nin Kahpe Bizans, Ömer Uğur’un yönettiği Hemşo adlı filmlerde rol aldı.

 

Hasibe Eren

hasibe eren - Türk Malı Dizisi Yeniden Ekranlara Dönecek

6 Haziran 1975 tarihinde Almanya’da doğan ünlü oyuncunun tam adı Hasibe Özlem Eren’dir. Aslen Kahramanmaraş Elbistan’lıdır. Hasibe Eren, 1997 yılında rol aldığı Show TV’de yayınlanan Sıdıka dizisi ile seyirciler tarafından tanınmaya başladı. 2006 yılında senaristliğini Gülse Birsel’in yaptığı “Avrupa Yakası” adlı dizide Makbule rolünü oynadı.

 

Nergis Kumbasar

nergis - Türk Malı Dizisi Yeniden Ekranlara Dönecek

25 Mayıs 1963 yılında Ankara’da dünyaya gelen Nergis Kumbasar 1985 yılında TRT’de ekranlara gelen Dokuzuncu Hariciye koğuşunun içinde Nüzhet rolünü alarak ilk oyunculuk deneyimine sahip oldu.

1980 yılında sunuculuğa başlayan Nergis Kumbasar; 1989 yılında Mehmet Ali Erbil ile evlendi. 1995 yılında bu evlilikten Yasmin adında bir kızı olan Nergis Kumbasar 1 yıl sonra eşinden boşandı.

2000 yılında Eyvah Kızım Büyüdü dizisinde Berna karakterini canlandırarak televizyon ekranlarına geri döndü.  2007 yılında Evimin Erkeği dizisi ile ilk senaristlik deneyimini yaptı. Kiralık Aşk dizisinde de oyunculuk hayatını sürdürmeye devam etti. Nergis Kumbasar, sinemada; Muhteris Ruhlar Sevmek, Ölmek Zamanı ve Neva isimli filmlerde yer aldı. Televizyonda ise Eyvah Kızım Büyüdü, Dokuzuncu Hariciye Koğuşu, Tam Pansiyon, Çapkın, Acemi Cadı, Papatyam ve Kiralık Aşk isimli dizilerde yer aldı.

 

Anıl İlter

anil - Türk Malı Dizisi Yeniden Ekranlara Dönecek

Anıl İlter, 1980 yılı Ocak ayında İzmit’te doğdu. 2008 yılında Hande Ataizi ile beraber rol aldığı “Ece” dizisi ile dizi film hayatı başladı. 2010 – 2012 yılları arasında “Öyle Bir Geçer Zaman ki” adlı dizide Sedat rolünde oynadı. 2010 yılında “Bir Avuç Deniz” adlı sinema filminde yer aldı. 2014 yılında “Üç Arkadaş” dizisinde Mahir Türkmen karakterini canlandıran Anıl İlter, pek çok ünlü isimle birlikte farklı yapımlarda yer aldı. 2014 yılında “Kızıl Elma” dizisinde rol aldı, ayrıca Türkmax kanalında “FotoModo” ve TRT’de “Fazla mesai” isimli programların da sunuculuğunu yaptı. 2014 yılında ise Kanal D ekranlarında “Alabora” yarışmasının sunuculuğunu yaptı.

 

Ne Zaman Başlayacak?

Star TV’de yayın hayatına yeniden başlayacak komedi dizisi Türk Malı 28 Mayıs Pazar günü saat 20.00’de izleyiciler ile buluşacak.

Kaynak-1

Kaynak-2

Kaynak-3

misafir-yazar-olmisafir-yazar-ol
MaksatReklam

MaksatBilgi'de Bilgi Yazarı Olarak İnternetten Kolayca Para Kazanmanın Nedenleri
Oturduğun yerden ,bilgi içeriği yaz hem popüler ol hem de bu işten para kazan!
HEMEN BAŞLA!

1 Yorum Var Sende Yorum Yap

1 Yorum

  1. ezgi

    13 Haziran 2017 tarihinde 01:55

    eski tadı vermiyor 🙁

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


yukarı