Teknoloji

Twitter’dan da alkol yasağı geldi!

Twitter geçtiğimiz saatlerde yayına aldığı uygulamayla birlikte milyonları şaşırtan bir karar almış oldu. Geçtiğimiz yıllarda da zaman zaman sansasyonel işlere imza atan dev sosyal medya aracı Twitter, geçtiğimiz saatlerde yine bir ilke imza attı. Dünyanın en aktif kullanılan 2. sosyal medya hizmeti olan Twitter, yeni bir sansür ile gündemde.

18 yaşın altındaki kişiler açtıkları Twitter hesaplarıyla birlikte marka ve onaylanmış olan alkol hesaplarını takip edemeyecekler. Takip için onay 18 yaş üstü bir profile sahip olunması gerekiyor. Bu çok büyük bir engel ve aşılamayası bir sorun değil fakat kağıt üstünde yapılması gereken bir önlem olarak karşımıza çıkıyor.

1385544046 twitter ipo share price - Twitter'dan da alkol yasağı geldi!

Örneğin herhangi bir alkol markasını takibe aldığınızda söz konusu alkol markasının Twitter hesabı size özel mesaj yani DM gönderiyor. Bu özel mesajda ise kullanıcının yaş bilgisinin doğrulanması isteniyor. Bu doğrulama 24 saat içinde yapılmazsa söz konusu hesap sizi takipçi listesinden çıkarıyor ve hesabı artık takip edemiyorsunuz. Bunun dışında eğer söz konusu şirketin yaş kriterinin altındaysanız otomatik olarak takip listesinden düşüyorsunuz.

misafir-yazar-olmisafir-yazar-ol
MaksatReklam

MaksatBilgi'de Bilgi Yazarı Olarak İnternetten Kolayca Para Kazanmanın Nedenleri
Oturduğun yerden ,bilgi içeriği yaz hem popüler ol hem de bu işten para kazan!
HEMEN BAŞLA!

bir yorum bırak

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


yukarı