Eğitim ve Öğretim

Üniversite Okuyan Öğrencilere Müjde!

Daha ilk başlarda ve Hakkımızda bölümümüzde de yazmıştık.MaksatBilgi bir “Bilgi” sitesidir.Haber içeriği olmayacaktır.Bilgilerimiz bazen her saat  bazen bir hafta bazen de aylık bilgi girilir.Çünkü biz “Bilgi” amaçlı yazılar ve bilginin daha bol içeriklerle size sunmaya gayret edeceğimizi de yazmıştık.Neyse ! Bu bilgi yazımı yazarlarımızdan da öğrenci ve genelde öğrencilerinde MaksatBilgi’yi kaynak olarak kullandığını düşünerek onlara Önemli Bilgi Amaçlı bir haber vermek istedik!

Geri ödemesiz 12 bin TL!

Universite ogrencilerine mujde - Üniversite Okuyan Öğrencilere Müjde!

 

Üniversite öğrencilerinin bursları 5 kat artırılıyor. Üniversitede okuyan ihtiyaç sahibi her öğrenciye geri ödemesiniz 12 bin TL’lik burs verilecek.

Aylık 200 lira alan zor durumdaki üniversiteliye bir defaya mahsus geri ödemesiz 12 bin liraya kadar para verilebilecek. Karar Resmi gazete ’de yayımlandı. Yeni düzenlemeyle hükümet, Resmi Gazete’de yayımladığı genelgeyle öğrenci burslarını 5 katına kadar artırma yetkisini aldı.

18 Kasım tarihinde yayımlanan Vakıflar Genel Müdürlüğü Yüksek Öğrenim Burs Yönetmeliği’nde değişiklik yapılmasına dair yönetmeliğe göre muhtaç öğrencilere 1 sefere mahsus 12 bin lira yıllık burs verilmesinin önü açıldı. Yönetmeliğin 10’uncu maddesinin altına eklenen 11/A bölümünde, “Bu yönetmelik uyarınca verilen yıllık burs miktarının 5 katını geçmemek kaydıyla muhtaç öğrenci-lere 1 defaya mahsus olmak üzere özel eğitim yardımı yapılabilir” denildi.

Üniversite öğrencilerine mevcut durumda Vakıflar Genel Müdürlüğü 2015’te aylık 200 lira geri ödemesiz burs verecek. Bu yönetmelikle birlikte 5 katına kadar ödeme yapılacağı için aylık burs miktarı bin liraya çıkacak.

Kaynak : Karnaval.com

 

misafir-yazar-olmisafir-yazar-ol
MaksatReklam

MaksatBilgi'de Bilgi Yazarı Olarak İnternetten Kolayca Para Kazanmanın Nedenleri
Oturduğun yerden ,bilgi içeriği yaz hem popüler ol hem de bu işten para kazan!
HEMEN BAŞLA!

1 Yorum Var Sende Yorum Yap

1 Yorum

  1. Eğitimde teknoloji

    13 Şubat 2015 tarihinde 12:23

    bu gibi imkanların artılrılması eğitim konusunda ilerlememiz için gereklidir

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yukarı