İlginç Bilgiler

Uyku Pozisyonunuz Kişiliğiniz Hakkında Ne Diyor?

Uyurken hepimiz farklı pozisyonlara gireriz, ancak tercih ettiğimiz uyku poziyonu aslında gerçek kişiliğimiz hakkında da ipuçları içeriyor.

Uykı sırasında bazı insanlar kıvrılmayı, bazı insanlar da geniş yatmayı severler. Bu farklı uyku pozisyonları pek de önemliymiş gibi görünmeyebilir, ancak bazı insanların uyku şeklinin, karakter özelliklerini ve kişiliklerini gösterdiği bulundu. Edinburgh Uyku Merkezi’nin Uyku Değerlendirmesi ve Danışma Servisi direktörü Profesör Chris Idzikowski, 1940’lı yıllarda yapılan anketleri incelemesinin ardından uyku pozisyonlarının kişilik özelliklerine ışık tuttuğuna inanıyordu. Araştırması ile ilgili Profesör Chris Idzikowski şunları söyledi: “Uyanıkken beden dilimizin farkındayız, ancak bilinçaltı duruşumuzun bizim için ne söylediğini ilk defa görebildik.”

Uyku, insan vücudu için vazgeçilmezdir; zira şiddetli uyku yoksunluğundan ölmek bile mümkündür. Çünkü uyku insan hayatında çok önemli bir fonksiyon görevi görür ve uyku sırasında alınan pozisyonlar da kişilik hakkında bilgi verir.

Bebek Pozisyonu

the baby you and 39 re strong but sensitive photo u1?w=650&q=50&fm=jpg - Uyku Pozisyonunuz Kişiliğiniz Hakkında Ne Diyor?

Fetal pozisyon olarak da bilinen bebek pozisyonunu benimseyerek uyuyanlar dizlerini göğsüne çekerek yan yatarlar. Bu pozisyonu tercih eden insanların güçlü, ancak duygusal bir kişiliğe sahip olabileceği söyleniyor.

Denizyıldızı Pozisyonu

the starfish you and 39 re friendly and loyal photo u1?w=650&q=50&fm=jpg - Uyku Pozisyonunuz Kişiliğiniz Hakkında Ne Diyor?

Sırt üstü, kollar ve ayaklar serbest bir şekilde uyuyan insanların mükemmel arkadaş canlısı oldukları söyleniyor. Bu uyku pozisyonu ile uyuyan kişiler aynı zamanda sadık, yardımsever ve iyi dinleme becerilerine sahip kişilerden oluşuyor. Ancak şunu da söylemek gerek, denizyıldızı pozisyonunda uyuyanların horladıkları da bilinenler arasında.

Asker Pozisyonu

the soldier you and 39 re reserved and serious photo u1?w=650&q=50&fm=jpg - Uyku Pozisyonunuz Kişiliğiniz Hakkında Ne Diyor?

Bu uyku pozisyonu ile uyuyanlar genellikle sırt üstü ve kolları göğüslerinin yanında olacak şekilde uyuyorlar. Yüksek standartlara sahip kişilerin bu pozisyonu tercih ettikleri söyleniyor, bu kişiler ayrıca ciddi bir kişiliğe sahip oluyorlar.

Sarılıcı Pozisyon

the hugger you value your relationships photo u1?w=650&q=60&fm=jpg - Uyku Pozisyonunuz Kişiliğiniz Hakkında Ne Diyor?

Yastığa sarılmak teknik olarak bir uyku pozisyonu sayılmasa da kişiliğe dair ipuçları verebiliyor. Yastıklarını tutarak uyuyanlar aile ve arkadaşlık gibi ilişkilere çok değer verirler. Bu insanlar genellikle kendilerinden çok, başkalarını önemserler.

Yarı-Bebek Pozisyonu

knees up you and 39 re reliable photo u1?w=650&q=60&fm=jpg - Uyku Pozisyonunuz Kişiliğiniz Hakkında Ne Diyor?

Yarı-bebek uyku pozisyonu ile uyuyan insanlar güvenilir kişiliği ile ön plana çıkarlar ve genellikle dizlerini hafif kırıp uyumayı tercih ederler.

Kaynak

misafir-yazar-olmisafir-yazar-ol
MaksatReklam

MaksatBilgi'de Bilgi Yazarı Olarak İnternetten Kolayca Para Kazanmanın Nedenleri
Oturduğun yerden ,bilgi içeriği yaz hem popüler ol hem de bu işten para kazan!
HEMEN BAŞLA!

bir yorum bırak

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


yukarı