Maksat Bilgi

Web Sitelerinin “Atası” 25.Yaşında!

Yıl 1989-1990 o yıllardaki bir internet sayfası.Bu internet sayfasının,tek özelliği ise en büyük özelliği, dünyadaki ilk web sayfası olması. Şimdilerde, milyarlarca web sitesinin atası. Şimdiki web sitelerinin temelini atan ve 25.yaşına giren,dünyanın ilk web sitesinin nasıl açıldığını aşağıda bilgi yazımızda detaylarıyla size aktarmaya çalışacağız…

www 25 yasinda - Web Sitelerinin"Atası" 25.Yaşında!

CERN, günümüzde sadece ünlü parçacık deneyiyle gündeme gelse de geçmişte internet alanında yaptığı önemli atılımlarla da tanınıyor.  World Wide Web’in (WWW) doğduğu CERN’de 1990 yılında ilk internet sitesi İngiliz bilgisayar mühendisi ve World Wide Web’in mucidi Tim Berners-Lee tarafından açıldı. Sitede HTML ile ilgili bilgilere yer veriliyor ve bir internet sitesinin nasıl kurulacağı anlatılıyor. Ayrıca internet üzerinde nasıl arama yapılabileceği de açıklananlar arasında.

next www cern - Web Sitelerinin"Atası" 25.Yaşında!

Sitenin kurulduğu NeXT bilgisayar CERN’de sergileniyor ve bilgisayarın üzerinde kırmızı kalemle yazılan “Bu makine bir sunucudur. KAPATMAYIN” yazısı halen görülebiliyor. İnternetin ilk sitesine buradan göz atabilirsiniz.

Aşağıdaki resim de de görebilirsiniz…

dunyanin ilk web sitesi www - Web Sitelerinin"Atası" 25.Yaşında!

 

misafir-yazar-olmisafir-yazar-ol
MaksatReklam

MaksatBilgi'de Bilgi Yazarı Olarak İnternetten Kolayca Para Kazanmanın Nedenleri
Oturduğun yerden ,bilgi içeriği yaz hem popüler ol hem de bu işten para kazan!
HEMEN BAŞLA!

Yorumlar
yukarı