Windows 10’a Ücretsiz Yükseltmek İçin Acele Edin! Çünkü Ücretli Olacak

29 Temmuz 2015’den itibaren Windows 10′ geçiş bildiğimiz üzre ücretsiz olarak yapılıyor.Bu durum artık bitmek üzre… Geçiş artık ücretli olacak! Detaylar aşağıda bilgi yazımızda.

windows 10 gecis ucretli olacak - Windows 10'a Ücretsiz Yükseltmek İçin Acele Edin! Çünkü Ücretli Olacak

Halen Windows’un eski sürümlerini kullanıyorsanız,Windows’un en yeni sürümü olan Windows 10’a  geçmek için elinizi çabuk tutmanız gerekiyor.Microsoft bugün yaptığı açıklama ile ücretsiz Windows 10 güncellemesinin 29 Temmuz’da sona ereceğini duyurdu.

Zaten geçen sene 29 Temmuz 2015’te sadece 1 sene için geçerli olacağını söylemişlerdi.

windows 10 gecis ucretli olacak1 - Windows 10'a Ücretsiz Yükseltmek İçin Acele Edin! Çünkü Ücretli Olacak

Peki Süre bittikten sonra Windows 10’un fiyatı ne olacak?

1 Senelik ücretsiz yükseltmelerin ardından ,Windows 10 Home’u satın almak isteyenler 119 dolar ödemek zorunda kalacak.

Microsoft yaptığı açıklamada birçok önemli bilgiye de yer verdi. Yaklaşık 10 ayda 300 milyon kullanıcının Windows 10’a geçiş yaptığı belirtildi. Geçtiğimiz Ocak ayında bu sayı 200 milyondu.

Microsoft’un sesli yardımcısı Cortana ise 6 milyar soruya cevap verirkenMart ayı boyunca Edge tarayıcısında 63 milyar saat harcandı.

windows 10 gecis ucretli olacak2 - Windows 10'a Ücretsiz Yükseltmek İçin Acele Edin! Çünkü Ücretli Olacak

Windows 10’un çıkışından itibaren 9 milyar saat oyun oynanırken 144 milyondan fazla kullanıcı Fotoğraflar uygulamasını kullandı.

Windows Mağaza’sı Universal Windows Platform sayesinde büyük bir hızla büyümeye devam ediyor. Facebook, Instagram, Vine, Netflix gibi uygulamaların yanı sıra Rise of the Tomb Raider ve Quantum Break gibi ünlü oyunlar da Windows Mağaza’sının gelişimine katkıda bulundu.

Windows 10 Anniversary güncellemesi ile işletim sistemini bir adım öteye taşımayı hedefliyor. Anniversary güncellemesi bu yaz kullanıcıların kullanımına sunulacak.

Microsoft’tan Bryan Roper, Windows 10 yükseltmesini neden yapmanız gerektiğini anlatan bir videoyu da kullanıcılarla paylaştı.

Kaynak: Shiftdelete

misafir-yazar-olmisafir-yazar-ol
MaksatReklam

MaksatBilgi'de Bilgi Yazarı Olarak İnternetten Kolayca Para Kazanmanın Nedenleri
Oturduğun yerden ,bilgi içeriği yaz hem popüler ol hem de bu işten para kazan!
HEMEN BAŞLA!

Yorumlar
yukarı