Teknoloji

Yeni yılda Chrome ile birlikte bu beladan da kurtulacağız!

Türkiye‘nin en çok kullanılan işletim sistemlerinden olan Windows ile geçtiğimiz yıllarda hayatımıza giren tarayıcı çubukları Google‘ın Chrome için geçtiğimiz saatlerde aldığı bir karar ile birlikte dijital dünyanın parazitli raflarına kalkıyor. İlk furyanın Internet Explorer 6 ile hayatımıza girdiği günleri aklımıza getirecek altta yer alan resim.

Google, geçtiğimiz saatlerde spesifik bir karara daha imza attı. Yeni yıl ile birlikte kullanıcıların web trafiği ve internetteki sörf keyfini yavaşlattığı kanaatine vardığı tarayıcı çubukları için idam kararı aldı. Web Store üzerinde yer alan mevcut tarayıcı çubuklarına çeşitli sınırlandırmalar getireceğini, geliştiricilerin bunlara uyacağı takdirde markette bulunduğu yerden devam edeceğini aksi takdirde yayın hayatına son verileceğini duyurdu.

1387798780 toomanytoolbars - Yeni yılda Chrome ile birlikte bu beladan da kurtulacağız!

Mevcut toolbar geliştiricilerine Haziran 2014’e kadar sürecek geniş bir zaman tanıyan Google için bu karar çok bir öneme sahip. Halihazırda Internet Explorer ve Firefox için çalışmaya devam eden Toolbar’lar kullanıcıların tarayıcılar üzerindeki en çok şikayet ettiği spesifik konular arasında yer alıyor. İkinci sırada yer alan konusu ise Ana Sayfa’larına bulaşan varsayılan sayfa virüsleri.

Etiketler
İbrahim İbil

İbrahim İbil

MaksatBilgi'nin kurucusu ve geliştiricisidir.Daha önce yüksek hitli web siteleri ve reklam ajans şirketi kurmuştur.Şimdi ki hedefi ise MaksatBilgi'de , İnsanların aradığı içeriği ;düzenli ve anlaşılır ,bol içerikli sunmayı hedeflemiştir.MaksatBilgi, 2013 yılından beri yayında olup öncesinde araştırma ve ekip kurmayla çalışma yapmak için bir sene boyunca çalışılmış bir projedir.Sürekli geliştirilmektedir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close